ŠK: Radijska produkcija

ŠK: Radijska produkcija

Andrej

1 oktobra, 2018

0 Comments

Člani društva MDBS že več let sodelujejo z obema slovenskima študentskima radijema (RŠ v Ljubljani in MARŠ v Mariboru) in pomagajo pri pripravi radijskih oddaj, nekateri pa imajo tudi izkušnje z vodenjem oddaj v živo.

Zanimanje za delo za radijsko produkcije je med našimi člani veliko in porodila se je želja, da bi se seznanili z osnovami novinarstva, radijskega poročanja in priprave radijskega prispevka. Skozi srečanja v okviru študijskega krožka Radijska produkcija smo se seznanili z osnovami radijskega oddajanja, novinarskega dela in produkcije. Na to temo je bilo organiziranih nekaj predavanj, praktičnih delavnic, srečanj, izmenjav izkušenj, skupinskega dela…

Strnjen krožek, namenjen izobraževanju na temo radijskega ustvarjanja s ciljem opozoriti na pomembnost kritičnega poročanja v slovenskem medijskem prostoru in se naučiti osnov radijske produkcije, se je s prvimi srečanji začel v juniju 2018, dokončno zaključil pa s pripravo in objavo radijskih produkcij konec avgusta. Naučili smo se veščin, kot je priprava in snemanje prispevkov, oddaj, prenašanje oddaj v živo preko t.i. streaminga. Seznanili smo se z radijsko produkcijo, skozi razprave in poslušanje primerov pa smo se seznanili z enostavnejšimi in tudi zahtevnejšimi radijskimi oz. avdio vsebinami, kot so jingli, avizi, radijske igre, specifične oddaje, podcasti, eksperimentalne produkcije …

Študijski krožek bo Mladinsko društvo Bistrica ob Sotli izvedli v sodelovanju z Radiem Marš iz Maribora in Radiem Študent iz Ljubljane.

Rezultati:
Intervju z duetom Zajtrk

Direktno oddajanje (streaming) oddaje Maršal Bluz radia Marš iz Bistrice

Pogovor s članoma skupina Baltazar

Serija pogovorov z udeleženci festivala Defencing

O posamezni radijski vsebini lahko izveste več, če kliknete na povezavo ‘SOUNDCLOUD’ na vsakem playerčku.

Comments are closed.