BetterLive & Non-Aligned: Koncert: Elena Kakaliagou, Marina Tantanozi, Andrej Boštjančič-Ruda
20
Feb
2025

BetterLive & Non-Aligned: Koncert: Elena Kakaliagou, Marina Tantanozi, Andrej Boštjančič-Ruda

  • Kraj:Bistrica ob Sotli
  • Lokacija:Klub Metulj
  • Kdaj:18:00

Novo gostovanje turneje BetterLive, v sklopu katere tokrat gostimo Eleno Kakaliagou in Marino Tantanozi, domačo podporo oddrži Andrej Boštjančič-Ruda. 

 

Better Live je mednarodni projekt, ki bo potekal do avgusta 2026 in se zavzema za trajnostno kroženje glasbenikov v Evropi, torej z upoštevanjem ekonomskih, socialnih in okoljskih vidikov. 

https://betterlivemusic.com/

 

Turneja:

  1. 2.: Klub Gromka, Ljubljana (v sklopu cikla Defonija): Elena Kakaliagou, Marina Tantanozi + Bogdana Herman, Borut Savski
    13. 2.: Max Klub, Velenje: Elena Kakaliagou, Marina Tantanozi + Mojca Zupančič
    14. 2.: Klub Štala, Lokavec: Elena Kakaliagou, Marina Tantanozi + Gal Furlan, Andrej Kobal
    15. 2.: Galerija SDK, Tolmin: Elena Kakaliagou, Marina Tantanozi
    16. 2.: DobiaLab, Staranzano: Elena Kakaliagou, Marina Tantanozi + Flavio Zanuttini, Alberto Collodel
    17. 2.: Bivša Kinodvorana v Šempetru pri Gorici, Šempeter pri Gorici (v sklopu cikla Fri-Fru-fra): Elena Kakaliagou, Marina Tantanozi + Francesco Ivone, Urban Kušar
    18. 2.: Železniška postaja Vrhnika — mesto, Vrhnika (v sklopu cikla Rojišče): Elena Kakaliagou, Marina Tantanozi + Boštjan Simon, Ana Kravanja
    19. 2.: GT22, Maribor: Elena Kakaliagou, Marina Tantanozi + Kikiriki, Asja Grauf
    20. 2.: Klub Metulj, Bistrica ob Sotli: Elena Kakaliagou, Marina Tantanozi
    21. 2.: Scena Ribnjak, Zagreb

 

 

Better Live je sofinanciran s strani programa Ustvarjalna Evropa Evropske unije in je del cikla koncertov Razsrediščenja Zavoda Sploh.

 

Več o partnerjih, mreži in koncertnem ciklu Razsrediščenja:

https://www.sploh.si/si/glasba/cikli/razsrediscenja

 

 

 

Marina Tantanozi (GR/CH) je grška flavtistka, improvizatorka, kuratorka in učiteljica iz Basla, ki se ukvarja tudi z zvočno umetnostjo. Raziskuje muziciranje v različnih okoljih na podlagi improviziranih glasbenih praks, pri čemer razmišlja o pojmih komunikacije, časovnosti in aktivnega poslušanja. Izhaja iz širokega nabora glasbenih vplivov, da sestavi zvočni svet, kjer razširja tehnike in izraze flavt, združuje glas, mikrotonalne teksture in elektronsko obdelavo. Redno se ukvarja z raziskovanjem in sodeluje z umetniki s področij, kot so ples, gledališče in vizualna umetnost. Redno nastopa na solističnih koncertih, pa tudi denimo s triom Eden/Loriot/Tantanozi ter triom tangent+mek (z Anouck Genthon & Anna-Kaisa Meklin). Sodelovala je z glasbeniki in kolektivi, kot so Frantz Loriot, Andria Nicodemou, Tom Malmendier, Martina Berther, Eve Risser, Philipp Eden, Alfred Zimmerlin, Jonas Kocher, Hans Koch, Clara de Asis, Silvan Schmid , Peter Schärli, Lucas Niggli, Sylvain Haenen, Xavière Fertin, Gamut Collective, Insub. in mnogi drugi. Aktivna je tudi kot kuratorka. Skupaj z Dimosom Vryzasom je kuratorka festivala No Ordinary za eksperimentalne zvoke v Thessalonikih (2023 – ). Skupaj s Philippom Edenom organizirata in kurirata serijo koncertov Murmur (Wurm.club Basel, 2024- ). Je v kuratorski ekipi festivala za improvizacijo Zwei Tage Zeit v Zürichu (naslednja izdaja januar 2026) in je soustanoviteljica organizacije AdhocArts v Atenah (2021), ki se posveča promociji improviziranih glasbenih praks.

Elena Margarita Kakaliagou, rojena 1979, je grško/avstrijska glasbenica za francoski rog, ki trenutno živi v Berlinu. V zadnjih 20 letih je na francoskem rogu razvila lasten glasbeni besednjak z razširitvijo znanih zvočnih parametrov od liričnega zvoka do noisa in nazaj. Deluje v polju sodobne klasične glasbe z uporabo razširjenih tehnik, zvokov vetra, akustičnih ali ojačanih setov in zank. Kakaliagou mednarodno nastopa solo in z velikim številom glasbenikov in izvajalcev ter sodeluje z različnimi področji umetnosti, plesa, filma in slikarstva, med katerimi so Riikka Innanen, Phill Niblock, James Andean, Katharina Klement, CC Hennix, Catherine Lamb, Jules Reidy, Simon Martin, Matias Guerra, Thomas Noll, Kasper T.Toeplitz, Éliane Radigue, Els Vandeweyer, Natalia Manta, Floros Floridis, Didem Pekün, Iris Baglanea in mnogi drugi. Poleg njenega glavnega projekta, Nabelóse in Zinc&Copper, lahko Eleno poslušamo v Stefan Schultze Large Ensemble, zeitkratzer, PARA in na več kot 20 albumih različnih glasbenikov. Izvedla je premiere z ansambli, kot so Ensemble Linea, Circuit Training in Schallfeld, na festivalih, kot so Ultraschall Berlin/DE, Maerz Music/DE, Randspiele/DE, Musica Nova/FI, Musica/FR, New Adits/AT, Ultima/NY, Kaleidophon/AT, newadits/AT, Tour de Babel/FR, Sound Live Tokyo/JA, GMEA/FR, Tektonika/GR, itd.

Andrej Boštjančič – Ruda, skladatelj, kitarist, tekstopisec in producent je leta 1997 začel z organizacijo koncertov v Bistrici ob Sotli in je tesno povezan s klubom Metulj. Privlačijo ga različni glasbeni slogi, ki si jih želi osvojiti in jim dodati svoj zvok. Sočasno pa se na vse kriplje trudi, da ne bi podlegel splošno uveljavljenim in nehumanim normam časa v katerem živi. Ustanovil je zasedbe: Zmajev rep, Brencl banda, Črni Peter in RuŽa reda. Je član zasedb Oholo! in MaRuŽi tjaždaga, ter sodeluje s številnimi improvizatorji. Njegova glasba je slišana tudi v nekaj filmih in lutkovni predstavi.